Kdo je kdo

logo_arcaro7_1_cervenaE-shop koňskéknihy.cz vznikl 11. 11. 2016 a je značkou nakladatelství Arcaro. Cíl? Necháme Vás trochu nahlédnout pod pokličku naší rodinné firmy ... 

Vydat knihu je drahý špás. Práva ze zahraničí, překlad, grafické práce, korektury, ... cena každé knihy je v desítkách až stovkách tisíc, a to se pohybujeme v nákladech stovek, maximálně jednotek tisíc kusů. 

A my chceme vydávat! Chceme Vám přinášet další tituly o koních, protože věříme, že se v Česku uživí stejný počet knih jako např. v Německu, USA nebo Velké Británii, jen jich vytiskneme méně kusů.

Pokud nakupujete knihy nakladatelství Arcaro na e-shopu www.konskeknihy.cz, tuhle myšlenku podporujete. To, co bychom jinak dali distributorům a knihkupcům, můžeme investovat do další výroby.

My Vám za to děkujeme a jako bonus přidáváme desítky titulů dalších nakladatelů.

Tým Arcaro s.r.o.

 Daniel Burda


dan_b

Narodil jsem se v orwellovském roce 1984 – a stejnojmenná kniha patří k mým nejoblíbenějším. Ke knihám chovám posvátný vztah, ale v duchu přísloví Kovářova kobyla chodí bosa nepatřím ke knihomolům. Kniha mě fascinuje jako výrobek s duší, voňavý a dělající radost.

Miluji grafiku a design, a proto se ve společnosti Arcaro (kromě toho, že se jí snažím řídit) věnuji tvorbě knižních obálek. Největší radost mám asi ze Snowmana. Čištěním a kolorováním té staré poškrábané černobílé fotografie Harryho a Snowmana nad skokem jsem strávil opravdu mnoho hodin. A ta obloha – to není americká modř, to je docela obyčejná obloha nad naší stájí. Ale psst. Na e-shopu www.konskeknihy.cz se potom věnuji hlavně marketingu a často ráno vozím na poštu balíky, které pro Vás noc před tím balí mladší brácha Robin.

Když netvořím knihy, trávím čas se svými koňmi. Naše první rodinné hříbě Dinno (1997) je dnes už senior, který se poflakuje na pastvinách, ale v jeho nejlepších letech jsme dosáhli výkonnosti ST v parkuru. S Lancelotem (2005) se pořád trochu hledáme. A potom je tady Sethi (2000). Mám ho od hříběte, posbíral řadu cen kondice v endurance, než ho na několik let vyřadila ze sportu těžká a dle veterinářů nevyléčitelná nemoc (COPD). Ale nevzdali jsme to a stal se zázrak – Sethi chytil druhý dech, vrátil se a začal opět vítězit. Ve svých 18 letech získal 1. místo v dostihu na 60 km ve slovenském Šamoríně. Setiho návrat "mezi živé" hodně ovlivnil moje myšlení: Nic se nemá vzdávat. Nikdy!

Jinak se taky snažím amatérsky závodit v běhání, občas sedím v newsroomu Radiožurnálu jako editor zpravodajství (byť čím dál méně, pracuji pro Český rozhlas přes 10 let) a mám v hlavě asi milion nápadů, co bych ještě chtěl dělat. Takže doufám, že dny začnou mít konečně 36 hodin.

A i když to tak nevypadá, mým snem je mít dost času na ty, které mám rád, mít ve svém životě co nejvíc svobody, a prostředků mít přesně tolik, abych si mohl plnit své sny. Arcaro je mojí cestou. A dělá mi obrovskou radost, že jste dočetli až sem a na té cestě mě provázíte. Přeji Vám, ať si také plníte své sny!

sethi_vyrez

 

 Robin Burda


FOTO1

Já jsem Danův brácha a ... 

FOTO2
 

 Michaela Burdová


FOTO1

Já jsem jejich máma a ... 

FOTO2

+ menší profily: Andrea Kratochvílová (korektury), Dominika Švehlová (překlady), Katka Lipinská (recenze), Magdaléna Havlíčková (recenze), Veronika Nunhardtová (recenze), Anna Pohanková (účetnictví - ale asi nebude chtít), Alina Kuserska (veletrhy), Markéta Simandlová (veletrhy), časem Lucka Maxová ...

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více v bodu II podmínek ochrany osobních údajů.