Liverpoolský triumf Karla knížete Kinského (Kamila Pecherová)

Neohodnoceno
 
 

V roce 2018 jsme si připomněli 160. výročí narození Karla VIII. knížete Kinského, kterému se jako jedinému zástupci naší země podařilo v roce 1883 zvítězit ve Velké národní v Liverpoolu, a to s klisnou Zoedone. Tento triumfální úspěch již nebyl nikdy nikým zopakován. Jedinečné vítězství před 135 lety už u nás téměř upadlo v zapomnění.

Dostupnost Skladem
299 Kč    
Kategorie Všechny knihy o koních
 

V roce 2018 si připomínáme 160. výročí narození Karla VIII. knížete Kinského, kterému se jako jedinému zástupci naší země podařilo v roce 1883 zvítězit ve Velké národní v Liverpoolu, a to s klisnou Zoedone. Tento triumfální úspěch již nebyl nikdy nikým zopakován, ač se o to mnoho našich vynikajících dostihových jezdců velmi snažilo. A věříme, že se bude snažit další. Jedinečné vítězství před 135 lety už u nás téměř upadlo v zapomnění a vědí o něm většinou jen skutečně zasvěcení koňaři, historičtí odborníci či někteří obyvatelé Heřmanově Městce a přilehlého okolí. A také J. Pinfold, který nechal tomuto jezdci společně s vedením liverpoolského závodiště vytvořit pamětní desku na tamní tribuně. Díky více než desetileté pilné práci paní Kamily Pecherové, která pracuje v knihovně ve Worcester College v Oxfordu, spatřila v letošním roce světlo světa tato výborná publikace. K. Pecherová také spolupracovala na tvorbě jedinečné knihy Johna Pinfolda s názvem Velká pardubická a Velká národní liverpoolská – příběhy dvou dostihů, která vyšla ve vydavatelství Helios Jiřího Razskazova. Karel kníže Kinský pocházel z velmi váženého českého šlechtického rodu, kde koně hráli významnou roli. To dokládá třeba chov koní, jezdecké a organizační umění jeho příbuzného Oktaviána hraběte Kinského, který stál u zrodu parforsních honů podle anglických pravidel, překážkových dostihů a také Velké pardubické. K. Kinský však pocházel z heřmanoměstecké větve a jeho rodiče byli velmi aktivními jezdci především na parforsních honech. Jeho otec Ferdinand Bonaventura Kinský pozval na své panství Rolanda Reynoldse, trenéra z Anglie. Jeho trénink a vyprávění o tamních dostizích, tehdy velmi mladému Karlovi, natolik učarovaly, že chtěl dostihy nejenom vidět, ale i se jich zúčastnit. Zvítězit ve Velké národní bylo jeho snem. Snem, který se mu v jeho 25 letech podařilo splnit. Jaká byla cesta k téměř nedostižnému cíli a co následovalo v dalších letech, je tajemstvím knihy. V anglické společnosti dosáhl Karel kníže Kinský velmi významného postavení a znal se skutečně s nejdůležitějšími představiteli britského království. Zamiloval se také do matky budoucího ministerského předsedy lady Jeanette Churchill. Zásadní zlom v jeho úspěšném a odvážném životě přinesla první světová válka, kdy Velká Británie a Rakousko-Uhersko stály na opačných stranách fronty. V roce 2019 si budeme připomínat 100. výročí úmrtí slavného šlechtice a vítěze Velké národní v Liverpoolu. Publikaci graficky upravil a obálku navrhl ing. Daniel Jenne, o její tisk se opět postarala tiskárna Stisk, Řečany nad Labem Lukáše Sobotky a kniha vychází v „Nakladatelství Lenky Gotthardové“. Kniha velikosti A5 s pevnou vazbou je doplněna řadou velmi vzácných dobových fotografií či obrazů

Vazba pevná
Rozměr 148 x 210 mm
Počet stran 168
Vydavatel Gotthardová Lenka
ISBN 978-80-906933-0-2
Rok vydání 2018

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více v bodu II podmínek ochrany osobních údajů.