Tondův deník (4): Podzimní akrobacie

Ihaha,
podzimní sezóna je v plnym proudu. Vážná věc. Disciplína Akrobacie s jezdcem není nic pro padavky. Namáháte všechny svaly těla, chce to fakt soustředění a někdy jdete doslova „na krev“ ...Tonda akrobatem

Pomůcky:
1x jezdec

Kategorie:
1 – Jezdec se dá použít víckrát
2 – Jezdec se dá použít jen párkrát ročně
3 – Jezdec se dá použít prostě jen jednou

Na dnešních závodech se nám s Karlem dařilo. Louka pod kopcem, kousek za stájí, nikde nikdo – prostě skvělý místo, kde se můžete soustředit a společně si to užijete. No hele, kdyby z toho byl přímej přenos, vypadalo by to nějak takhle:

Komentátor I: Na start přichází Tonda …
Komentátor II: … původně amatér, který nedosahoval ani na první kategorii, se s Karlem vypracoval a dneska už nepotřebuje jenom to štěstíčko.
Komentátor I: Tak určitě.
Komentátor II: Napětí na louce by se dalo krájet. A Tonda startuje! Drobné zaváhání v počátku, kdy narazil na hranice vy-ty-če-né martingalem, zvládl vcelku bez problému.
Komentátor I: A sluší se říct, že Karel skvěle spolupracuje. Právě vyndal jednu nohu ze třmenu …
Komentátor II: …a druhá velmi rychle následuje. Tonda jde na dvojitý laxl – to znamená, že po prvních dvou vyhozeních přechází do laxního stavu, aby následně …
Komentátor I: … tohle ani nepotřebuje větší komentář. Tonda ladně odhazuje Karla saltem přímo přes uši.
Komentátor II: A za to, jak víme, jsou body navíc. Uvidíme ještě, jestli Karel dopadne přímo na hlavu …
Komentátor I: … je to tam! Je to tam! Takhle se hraje, vážení posluchači. Je-to v brance! Je-to v síti! Je-to na zemi

Hele jako nechci se chlubit, ale desítky tam byly. Karel pak vstal a řekl: „To byla zase jízda …“. Na chvilku jsem se urazil, že za to nic nedostanu, a šel jsem domů. Ale Karel nezklamal. „Na … na … na. Podívej, cukřík,“ odměnil mě. A zbytek už znáte. Doma deka, čistej box, kýbl žrádla a hromada sena. Díky, Karle.

Váš Tonda

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více v bodu II podmínek ochrany osobních údajů.