Tondův deník (10): Předsevzetí

Tonda a předsevzetíIhaha .... uf .... hahahi,
po 33 dnech utrpení se moje váha zlepšuje. Jsem odhodlanej a metodickej. Držím se naší příručky, která se dědí z generace na generaci.

--- Pravidlo první ---
Při realizaci opatření, které má zapříčinit zlepšení váhy koňského jedince, je hlavní množství krmiva. V případě jeho nedostatku je nutné použít náraz podkovy do dveří.

Za prvních 33 dnů došlo k použití nárazu ve 679 případech, a to převážně v nočních hodinách. K dodání další dávky došlo ve 100% případů, a to většinou s komentářem: "Aspoň se vyspim."

--- Pravidlo druhé ---
Rychlost, s jakou bude hmotnost přibývat, je přímo úměrná rychlosti žraní. Je žádoucí, aby krmič těsně před odchodem ze stáje pronesl: "Jsem ti toho dal asi nějak málo. Přidám ti, chudáčku." Pokud se nepodaří předsvědčit krmiče o navýšní dávky, platí Pravidlo první.

--- Pravidlo třetí ---
Pro koňského jedince je nejpříznivější poloha krku směrem k zemi, zásadní je pravidelný pohyb spodní čelisti. Pokyny "Poběž!", "Klus!", budou ve výběhu ignorovány mimo případů, kdy volající chápe záměr ke zlepšení tělesné váhy a s kyblíkem dává povel "Pojď sem, na!". V tom případě lze aktivovat i pohybový mód CVAL nebo TRYSK.

--- Pravidlo čtvrté ---
Teorie absolutní snězitelnosti zahrnuje i některé části ohrad, boxů, přístřešků, nářadí, dále sněhu, hlíny nebo větví.

Karel, ten to úplně nechápe. Nemá tu životní zkušenost. V zimě je jak poblázněnej. Nechce se mu jít jezdit, tak utíká po výběhu jako potrhlej sem a tam a volá: "Pojď! Klus!". Že bych jako běhal za nim. Já stojim. Bavím se. Trávím. Sorry jako.

Váš Tonda

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více v bodu II podmínek ochrany osobních údajů.