Tondův deník (9): Moderní stáj

Tonda stavitelIhahákop, ihahábuch,
kůň se tady snaží projevit nějakou míru kreativity a obvykle
a) ho při tom někdo ruší, nebo
b) mu tu práci přímo bojkotuje.
Ale já to nevzdávám a zítra k ránu zase začnu stavět. Řikám si: "Tondo, je potřeba změna. Není to moderní."
Takže prkna v sektoru 2C začnu postupně zeslabovat - mělo by to působit lehčím dojmem. Okusuju usilovně. Dost jsem přemýšlel nad fošnami v dé trojce. Myslím, že bych tam udělal částečnou ventilaci. "Karle? ...," volám, jestli je poblíž, "... ty ozuby na zadních podkovách, jak jsi nakonec nesundal, teda můžu použít?" Asi můžu.

05:43 - 05:58
Kop. Buch. Kous. Buch. Kop. Frk.

6:05
"Tondo, co to děláš?!" Karel naklusal ke stáji. "Nebudeš v tomhle oblečení jezdit, že ne?" dívám se na něj tázavým pohledem. Má župan s měsíčkama. "Tondo!" nadšeně vyjekne, když vidí počátek stavby.

6:15
Je skvělej. Vzal si nářadí a jde mi pomoct.

6:30
A je to zase v háji. Víte, on má Karel trochu problémy s pamětí a nemá cit pro moderní architekturu. Minule mi chtěl pomoct ten přístřešek přestavět, a co udělal? Úplně to samý, co tam bylo předtím. A ještě byl nadšenej, že postavil "něco novýho". Chudáček.

6:45
"Jasně Karle, hezky jsi to postavil. Je to teď úplně jiný," chlácholím ho a pokládám hlavu na jeho rameno. Společně hledíme na nově postavenou stěnu. Znovu tu samou. "Ty seš ...," říká Karel. Ani to nemusí doříct. Vím, co myslí. Jsem skvělej. Stavitel.

Takže asi víte, jak tohle dopadne. Pustím se do toho zítra k ránu znovu. Je to věčnej boj. Musíte do toho jít naplno. Nesmíte to vzdát. Vytrvalost. Síla. Destrukce. #dreamjob #homesweethome #borekstavitel

 Váš Tonda

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více v bodu II podmínek ochrany osobních údajů.