Kůň a jezdec ve výcviku (Josef Dobeš, digitalizováno do PDF)

 
  • 1 z 8
 

Kniha Kůň a jezdec ve výcviku od majora Dobeše je tentokrát více zaměřená na drezuru. Nicméně i v této knize se můžeme dozvědět informace o parkuru a terénním ježdění. Publikace je bohatě ilustrována (z 1/3 knihy) osobními obrázky majora Dobeše. 

Dostupnost ---
69 Kč
Kategorie Historické e-knihy
 

Oproti starším dílům majora Dobeše, se tato kniha zaměřuje především na drezurní část přípravy koně a jezdce. Autor tu zmiňuje sed jezdce, charakter koně, pomůcky (otěže, holeň, váha), rovnováhu koně či odpor koně. Tématu odmítání poslušnosti autor věnuje hned několik stran. Popisuje nejen jednotlivé možnosti vzdoru, ale zároveň i jejich řešení.

"Jezdec musí mít stále na zřeteli, že nepřiměřené požadavky snadno vyprovokují neposlušnost koně. Naopak, požadavky stavěné logicky, systematicky a s ohledem na psychický a fyzický stav koně - umožňují průběh výcviku koně bez rušivých incidentů. Přesto se někdy vyskytují u každého koně náznaky odporu a neposlušnosti. Jsou-li odstraňovány klidnými prostředky - bez násilí - mohou důvěru k jezdci jen posílit!," píše major Josef Dobeš.

V další části knihy potom nalezneme drezurní jízdárenskou práci, kavalety, mechaniku a techniku skoku a terénní ježdění. Kniha je bohatě ilustrovaná osobitými obrázky přímo od majora Dobeše. 

 

Podobné produkty

Počet stran 150
Rok vydání 1971
Digitalizace Arcaro dle licenční smlouvy se společností Dilia

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více v bodu II podmínek ochrany osobních údajů.