S koněm přes překážky (Josef Dobeš, digitalizováno do PDF)

 
 • 1 z 8
 

V knize naleznete veškerou teorii pro výcvik skokového koně i jezdce. Publikace obsahuje dobové fotografie s vysvětlivkami autora, mnoho ilustrací i nákresy překážek s výcvikovým plánem. Zároveň autor věnuje pár kapitol přípravě koně na dostihy a honební ježdění.

Dostupnost ---
139 Kč
Kategorie Historické e-knihy
 

V knize naleznete veškerou teorii pro výcvik skokového koně i jezdce. Publikace obsahuje dobové fotografie s vysvětlivkami autora, mnoho ilustrací i nákresy překážek s výcvikovým plánem. Zároveň autor věnuje pár kapitol přípravě koně na dostihy a honební ježdění. V dnešní době jsou různé výcvikové metody a směry, přesto v této knize najdete pevné základy, bez kterých nelze stavět dál. V dnešní době jsou různé výcvikové metody a směry, přesto v této knize najdete pevné základy, bez kterých nelze stavět dál. 

Komentář k této publikaci napsal sám olympijský vítěz v parkuru František Ventura.

"O jezdeckém umění vznikla od dob  Xenofontových, který napsal první jezdeckou učebnici, nespočetná řada knih. Přesto je však naše jezdecká literatura chudá početně i jakostně. Tím více je třeba uvítat novou Dobešovu práci o překážkovém ježdění, jež snese porovnání s obdobnou novodobou literaturou světovou. Mnozí jezdci provozují prakticky celkem úspěšně jezdecký sport, aniž o něm theoreticky příliš vědí. Dobeš se vždy snažil podložit svou jezdeckou obratnost studiem jezdecké theorie. Jinak totiž nelze dosáhnout dobrých výsledků. Jezdecký sport se liší od všech ostatních sportů právě tím, že jsou tu dva živí tvorové, kteří úzce spolupracují, a musí si proto vzájemně dobře rozumět. Jezdec vede a radí, ale nakonec je to zase kůň, který dělá nebo nedělá chyby na překážkách a který vyhrává skokový parcours. Jak skokového koně vycvičit a jak ho gymnastickou prací připravit k tomu, aby překonával překážky lehce a s chutí, a jak vycvičit jezdce, aby se s koněm shodl, aby ho podpořil a umožnil mu nejlepší výkon - to je náplní Dobešovy knihy. I když v každém sportu musí být jedinci přiznáno určité individuální pojetí, a tedy i jezdci a koni v jezdeckém sportu, jsou tu přece základní zásady, od nichž není možno ustoupit a jež tvoří podstatu jezdecké metody. Způsob skákání, a tudíž i způsob výcviku jezdce a koně se přímo revolučně změnil na počátku tohoto století dík Caprillimu. Všem národům pěstujícím skokové ježdění trvalo různě dlouho, než se přizpůsobily novému směru a než si vytvořily novou skokovou metodu. Také náš skokový sport prošel různými vývojovými etapami, než se ustálila i naše skoková metoda, která je s velkou péčí a s velkou láskou k věci vysvětlena a podána čtenáři v této práci, jejíž autor pomáhal čs. skokovou metodu vytvářet."

Podobné produkty

 • Kun a jezdec ve vycviku 866
  Kůň a jezdec ve výcviku (Josef Dobeš, digitalizováno do PDF)
  ---

  Kniha Kůň a jezdec ve výcviku od majora Dobeše je tentokrát více zaměřená na drezuru. Nicméně i v této knize se můžeme dozvědět informace o parkuru a terénním ježdění. Publikace je bohatě ilustrována (z 1/3 knihy) osobními obrázky majora Dobeše. 

  69 Kč
 • Jizda na koni 872
  Jízda na koni (Josef Dobeš, digitalizováno do PDF)
  ---

  Vynikající sportovní výsledky nelze docílit jen chovem kvalitních koní a dokonalejším vybavením. K tomu je zapotřebí také stále kvalitnější, náročnější trénink. Dlouholetá práce autora s jezdci a koňmi u nás i v zahraničí mu přinesla neocenitelné zkušenosti. Jsou shrnuty v knize, jejímž cílem je podat základy správného postupu při volbě koně, jeho výcviku a výcviku jezdce.

  119 Kč
Počet stran 245
Rok vydání 1956
Vydavatel Státní tělovýchovné nakladatelství
Digitalizace Arcaro dle licenční smlouvy se společností Dilia

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více v bodu II podmínek ochrany osobních údajů.