Kdo jsme

Od knížky ... ke knížce

dan_b

Kam sahá náš příběh? Na začátku 90. let se dva odvážní podnikatelé, které spojovala láska ke koním, rozhodli vydat první vlastní knihu. Drobnou, tenkou, a přesto v nákladu několika tisíc kusů zmizela.
Ti podnikatelé byli moji rodiče a kniha se jmenovala O koních a ježdění. Když jsme se pokoušeli ji po více než 20 letech najít (už jsme doma neměli ani jediný exemplář), museli jsme pátrat hluboko v antikvariátech. A našli jsme. Byl to nejspíš poslední exemplář, který se dal někde koupit.
Krásné je, že ať najdete knihu po měsíci, po týdnu nebo po 20 letech, vždycky vám něco dá. Je to trvalá hodnota a možnost ji tvořit je více než opojná, zábavná a naplňující. Proto jsem se v roce 2015 rozhodl obnovit rodinnou tradici a založil nakladatelství Arcaro. A proto pod jeho hlavičkou vznikl i web koňskéknihy.cz, který má čtenáři nabídnout všechny knihy o koních na jednom místě - skladem, za jedno poštovné, s recenzemi, ukázkami z vnitřku knih (zatím jen některých, postupně snad získáme povolení pro všechny), s rozhovory s autory.
Velkou inspiraci jsme našli v zahraničí, kde obdobné servery pro jezdeckou veřejnou fungují už celá léta. Nenabízejí sedla, uzdečky nebo krmení, ale výhradně informace - knihy, DVD. Nejen, že se stále máme co učit, ale musíme se naučit chtít se učit. Koně za to stojí.

Budeme si vážit toho, když nás v tomto ambiciózním projektu podpoříte

Daniel Burda
majitel a jednatel Arcaro s.r.o. 

Mimo oficiality ...

Za tímhle projektem stojí duo Dan a Vendy. Oba jezdí od malička. Dan má tři koně - parkuráka Dinna, který je na zaslouženém odpočinku, vytrvalce Sethiho a druhého skokana Lancelota. Vendy má svého Fortela, se kterým jezdí parkury, a kupu stájových koček pojmenovaných velmi (ne)originálně - Kocourek, Malá Hnědá, Bílá a Protivnej Cizí Kocour, Co Se Přistěhoval.
Když vám prozradíme jejich profese, trochu se podívíte nad tím celým snažením. Dan pracuje ve zpravodajství, Vendy je stavební projektant. A přesto pod jejich rukama vznikají knížky a tento web. Proč? Prostě nás to baví! 

Dan a Vendy

 

Arcaro s.r.o.
Žižkova 1696/15
586 01 Jihlava

IČO 043 15 821
DIČ CZ 043 15 821

telefon: 725 802 077
e-mail: info@arcaro.cz

www.arcaro.cz