Potřebujete poradit, jakou knihu vybrat? Nebojte se nám napsat nebo zavolat

Drezurní cviky - správné ježdění (Britta Schöffmann)

360 Kč
Skladem

Drezurní cviky slouží jezdci a koni k systematickému progymnastikování a výcviku. Autorka popisuje, jak jednotlivé drezurní prvky navazují na sebe v souvislosti se základní stupnicí výcviku, jaký smysl cvik má a čím je zvláštní a pro koně důležitý; proto patří ke každodenní práci. 

R RECENZE ZDE

Detailní informace

Detailní popis produktu

Britta Schöffmann systematicky popisuje, jak má vypadat pracovní klus nebo cik cak traversála, které chyby mohou vzniknout, co je skutečně důležité, jaký smysl cvik má a čím je zvláštní, a proč je daný cvik pro daný prvek základní stupnice vzdělání koně užitečný. Kniha je vhodná pro drezurní jezdce všech úrovní, protože např. zádrž je popsána podrobně do stejné míry jako např. piafa. 


Když jsem v roce 2005 napsala tuto knihu, mohla jsem jen doufat, že se bude čtenářům líbit. Vědět jsem to ovšem nemohla. O to více mě nyní těší její mezinárodní úspěch a skutečnost, že se stala standardním dílem v jezdeckém sportu v oblasti problematiky správného ježdění drezurních úloh. Dokonce jezdecká legenda George H. Morris doporučuje tuto knihu na svých webových stránkách vedle děl jako je Mueseler, Podhajsky, Seunig nebo Boldt.

V této souvislosti mě proto obzvláště těší, že mohu prezentovat toto již třetí vydání této knihy v nové zmodernizované a zaktualizované formě. Obsahově se kniha samozřejmě skoro téměř nezměnila, neboť drezurní prvky a cviky pro výcvik a gymnastiku našich koní zůstaly stejné. Pár doplnění se však uskutečnilo, například přesný popis cik cak cvalové traversály. Nová je ale především vedle Layoutu fotografická dokumentace. Vedle fotografií mých vlastních a některých mých svěřenkyň jsou v knize také fotografie Kristiny Broering Sprehe a Isabell Werth – z důvodů zdravého rozumu a bezpečnosti nyní všechny s bezpečnostní helmou.

Britta Schöffmann


Drezurní cviky slouží jezdci a jeho koni k systematickému progymnastikování a výcviku. V našem německém pojetí jezdeckého učení navazují jednotlivé drezurní cviky na sebe v souvislosti se základní stupnicí výcviku, a proto patří ke každodenní práci. Drezurní cviky se musí již v začátcích jezdit korektně, jinak se pokazí jejich smysl. Aby kůň prováděl drezurní prvky uvolněně a s radostí, musí jezdec/jezdkyně použít svoje pomůcky správně a s citem.

Monica Theodorescu
(německý národní trenér)

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy o koních
Vazba: pevná
Rozměr: 170 x 240 mm
Počet stran: 200
Jazyk: čeština
Vydavatel: Brázda
ISBN: 978-80-209-0429-4
Rok vydání: 2020
5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 3.5.2024
Krásná kniha popisující jednotlivé cviky. Určitě doporučuje všem, kteří "dělají" drezůru i těm ostatním jezdcům.
4
LP Avatar autora | 22.8.2022
Som spokojná, kniha pekne opisuje cviky od A po Z.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.