Knihy o koních
- Novinky a dotisky
- Výcvik koně a jezdce
- Péče o koně, zdraví
- Horsemanship a vztah s koněm
- Historické knihy
- Chovatelství
- O koních pro děti
- Encyklopedie, fotoknihy
- Příběhy
- SLEVA (vadné a poškozené)
Nejprodávanější
Značky
Revidovaný překlad úspěšné knihy Johna Lyonse, který je označován jako nejdůvěryhodnější horseman Ameriky. Jeho tréninkový systém je založený na jemném přesvědčování, podpoře pozitivního chování, trpělivosti a důslednosti. Je vhodný pro koně všech plemen, pro každý jezdecký styl a pro nápravu problematických koní všeho druhu.
Průlomová terapeutická metoda, která mírní bolest, napětí a zlepšuje komunikaci s vaším koněm. Na rozdíl od jiných terapií je Masterson Method založena na aktivní účasti koně.
Součástí knihy jsou QR kódy s odkazy na 40 minut instruktážních videí s českými titulky.
Neurověda aplikovaná na práci s koňmi. Ať už s koněm děláte cokoli, vše závisí na spolupráci dvou mozků. Jenže lidský a koňský mozek pracuje každý po svém. Když pochopíme funkci obou, můžeme se naučit komunikovat s koňmi jejich řečí namísto tou naší. Sejdeme-li se takto napůl cesty, budeme s našimi čtyřnohými partnery zacházet s pochopením a laskavostí místo síly nebo příkazu a vytvoříme si mnohem hlubší pouto.
Tato kniha obsahuje vše potřebné k tomu, abyste mohli začít jezdit bezudidlově. Nejde jen o přehled uzdeček a nákrčníků s návodem, jak je nasadit a používat. Talentovaný nizozemský „showrider“ Jesse Drent předkládá celou svou filosofii pozitivního, přátelského a přitom srozumitelného výcviku koně.
Uvnitř najdete vše, co potřebujete k přesnému posouzení kopyt a udržení koně zdravého a spokojeného. Kniha přitom není založená na kontroverzích. Autorky věří, že kopyta koní mohou být zdravá okovaná i bosá. Model ideálního kopyta podle nich neexistuje, a proto žádný takový v knize ani neprezentují.
Autorka úspěšné knihy Když mají koně problémy vás tentokrát provede celým procesem domácího chovu – od úvahy o hříběti, přes samotné připuštění, péči o budoucí matku, porod, až po nemoci hříbat, jejich odstavení a základní přípravu na život s lidmi. Detailně a v souvislostech se také rozepisuje o různých faktorech, které odchov hříbat ovlivňují a se kterými musíme počítat.
Tato kniha je v zahraničí často nazývaná „drezurní Biblí“. Je to proto, že autorce se podařilo najít a srozumitelně vysvětlit to nejdůležitější, s čím se při ježdění a drezuře musíme vypořádat, abychom se dostali do skutečného stavu fyzického splynutí se svým koněm. Vysvětluje, že to, na čem všechno stojí, je rovnováha a taková kontrola nad koněm, kterou kůň nevnímá jako kontrolu, nýbrž jako pomoc ovládnout své tělo a cítit se opět svobodný.
Jutta Wiemers vám v této knize představí 100 chytrých her, díky nimž můžete docílit dokonalého partnerství se svým koněm. Postupujete od těch nejjednodušších, jako jsou vodění a hry na lonži, až po cirkusové cviky (např. poklona, sed, klek, leh, španělský krok nebo dokonce uherská pošta).
Koně jsou mlčenliví tvorové, svým hlasem toho moc nenamluví. Co však mají na srdci, to mají v obličeji, pohybech a chování. Zkušená trenérka psů a koní Rachaël Draaisma se rozhodla provést rozsáhlý výzkum tělesných signálů koní. Shromáždila mnoho různých videozáznamů, které dlouhé hodiny analyzovala, až sestavila „slovníček koňské znakové řeči“.
Jemnost v pojetí známého horsemana Marka Rashida není samotná technika, ale jemné vyladění uvnitř nás, které přenášíme vně, do našeho úmyslu, sevření vodítka či otěže a dále do prvního kontaktu. Pokud to na vás působí až mysteriózně, nenechte se mýlit, za vším jsou fyzikální zákony a Rashid si je vzal velmi šikovně na pomoc při vysvětlování. A tak dojde i na šíbování vagónů, pilotování vrtulníku a pointu statického, dynamického a kinetického tření.
Je možné pouze svým sedem koně zpomalovat, zrychlovat, zatáčet, zkrátit, prodloužit nebo provádět drezurní cviky na nejvyšší úrovni? Ano! Už dávno tak jezdili mistři jezdeckého umění. Jak přesně ježdění sedem funguje, se rozhodla bioložka a jezdkyně Brigitte Kaluza popsat prostřednictvím moderní vědy, a pomoci tak jezdcům dosáhnout s koněm dokonalé pohybové symbiózy.
10 otázek a odpovědí o knize v detailu produktu
Jak funguje kůň? Co je důležité k tomu, aby se mohl hýbat, dýchat a žrát? Které struktury v jeho těle můžeme vidět a nahmatat? Které funkce můžeme sledovat?
Na tyto otázky a mnoho dalších odpovídá právě tato kniha – stručně, přehledně a zajímavě. Zvláštní pozornost věnuje pohybovému aparátu, vysvětluje však i funkce vnitřních orgánů, kůže, nervového systému a smyslových orgánů.
Každý pohyb koně – zatřepání kůží, roztažení nozdry, cuknutí očního víčka, švihnutí ocasem – je gesto, které něco znamená. Často tyto signály nepostřehneme, nedbáme na ně nebo je nesprávně interpretujeme, což vede u koní ke zmatku a u nás k frustraci. Sharon Wilsie rozkládá nepostřehnutelnou fyzickou řeč koní na mnohem základnější prvky a ukazuje vizuální značky, díky kterým jí skutečně začneme rozumět. Dokonce ještě lépe – naučí vás způsoby dýchání, postoje a gesta, které vycházejí ze vzájemné komunikace mezi koňmi. Je první knihou, která nám skutečně ukáže, jak „mluvit“ s koňmi jejich tělesným jazykem.
Mít koně v režimu 24/7 neznamená jen dřevěnou boudu, bláto a hromadu hnoje vedle, ale může to celé vypadat hezky a přívětivě. Inspirací jsou četné fotografie z velmi dobře vyřešených venkovních ustájení včetně spousty vychytávek jako jsou vodní plochy, drbadla, živé ploty, větrolamy, koňské záchody nebo vyvýšené záhony. Dotisk knihy je v brožované vazbě.
Dosažení této harmonie a stavu naprostého splynutí s koněm je snem většiny (nejen drezurních) jezdců. Beth Baumert, drezurní trenérka a dlouholetá redaktorka časopisu Dressage Today, tento stav nazývá „okouzlující závislostí“, protože jakmile jej jednou pocítíte, chcete jej dosahovat znovu a znovu. K tomu je ale zapotřebí nejen vytříbená jezdecká technika, ale i duševní propojení. Autorka ve své knize pomáhá s obojím.
Cílem této knihy není vás naučit podkovářskou práci. Odpoví vám ale na spoustu otázek, které jako majitel koně musíte řešit – jestli váš kůň potřebuje podkovy, nebo ne; zda kovat za studena, nebo za tepla; jaké jsou druhy podkov a k čemu slouží; jak poznat, že má váš kůň špatný postoj; jaké jsou nejčastější prohřešky podkovářů nebo jak si svého kováře udržet. Uvnitř najdete i praktické návody – třeba, jak sundat povolenou podkovu a připravit kopyto na jeho opětovné podkování. Publikace je vhodným doplňkem ke knize Kopyta – kompletní průvodce.
Karol Hollý v této knize zúročuje padesát let zkušeností ve výcviku rekreačních jezdců a zároveň se nechává inspirovat systémem výcviku maďarského jezdce Dénesa Széchényiho [Déneša Séčéniho]. Přes 200 stran metodického materiálu dá základ rekreačním jezdcům i budoucím sportovcům. Instruktoři uvnitř najdou přes 100 ilustrací a dokonale propracovaný systém, kdy je každý odstavec opatřen číslem a vzájemně na sebe odkazují.