Potřebujete poradit, jakou knihu vybrat? Nebojte se nám napsat nebo zavolat

Náš příběh

Od knížky ... ke knížce

ja_na_web

Jsme rodinná firma, jejíž historie sahá do 90. let, kdy moji rodiče Petr a Michaela Burdovi vydali vlastními náklady brožuru O koních a ježdění. Následovaly další dvě knihy a nákup autorských práv na dabing videokazet týkajících se výcviku koní. Možná, že nějakou v nich máte na VHS stále na půdě. To všechno dalo vzniknout know-how, které jsem po několikaleté vydavatelské pauze využil a v roce 2015 založil Arcaro. Rodinná tradice se dočkala vzkříšení. O rok později, na konci roku 2016, vznikl e-shop konskeknihy.cz, který nám umožnil větší nezávislost na distribučních společnostech a knihkupectvích. Jen díky tomu můžeme po celou dobu růst a přinášet na trh nové knihy o koních.

Dílem náhody jsme v roce 2019 získali možnost digitalizovat historické knihy o koních, které se objevily na půdě renovovaného statku kdesi v Čechách. Koupili jsme speciální věžový scanner, který cenné knihy nemohl poškodit, a začali Vám prodávat tyto knížky v PDF. Byl to ale pouze mezikrok. Od začátku roku 2021 máme vlastní digitální tiskárnu s kompletním vybavením pro výrobu knih v měkké lepené vazbě, což nám umožnilo zrealizovat smělý plán na tisk kompletního díla majora Josefa Dobeše, Dr. Antonína Lechnera a dalších historických knih, u kterých nám to autorský zákon umožní. Také jsme díky novému vybavení začali dotiskovat knihy, u kterých by se velkonákladový tisk nevyplatil. Vždyť kniha je trvalá hodnota a je škoda, když zůstane jen za zaprášeném záložním disku v archivu nakladatelství!

Za nejdůležitější část našeho nakladatelství ale považuji výrobu vlastních knih o koních. Nechceme jen nakupovat práva ze zahraničí, ale ukázat Vám kvalitní české autory. To se podařilo třeba u knihy Venkovní ustájení koní, která se okamžitě stala jednou z nejprodávanějších.

Závěrem chci dodat, že jsem hrdý na to, že jsem znovu dokázal vzkřísit to, čemu naši věřili. A ještě víc rád jsem, že je do činnosti firmy stále můžu zapojit. Pevně doufám, že Arcaro bude vždy rodinnou firmou, ve které knihy vznikají s láskou a kde nebudou zákazníci jen položkou v účetnictví. Ostatně i díky tomu jsem získal svou úžasnou ženu a vlastní rodinu.

S úctou k Vám, našim zákazníkům

Daniel Burda


Arcaro s.r.o.
Dělnická 4898/1a, 586 01 Jihlava
provozovna: Náměstí 46, 594 42 Měřín (výroba, objednávky, reklamace)

IČO 043 15 821, DIČ CZ 043 15 821

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, spisová značka C 89311

telefon: +420 724 156 678 (Daniel Burda, jednatel), +420 739 593 575 (zákaznická linka)
e-mail: info@arcaro.cz

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.