Potřebujete poradit, jakou knihu vybrat? Nebojte se nám napsat nebo zavolat

František Bílek, otec české hipologie a zootechniky (Lenka Gotthardová, Jaromír Bílek a kol.)

209 Kč
Skladem

Kniha líčí život prof. Bílka, který se zasloužil o záchranu starokladrubských koní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roce 2010 byla slavnostně odhalena pamětní deska Prof. PhDr. MUDr. Františku Bílkovi, DrSc. na náměstí ve Slaném. Při té příležitosti vznikla myšlenka, že by měla být vytvořena alespoň drobná publikace na památku tohoto hipologického velikána. A tak se stalo. Svůj křest měla při otevření Švýcárny ve Slatiňanech (2012), neboť právě díky prof. Bílkovi byl starokladrubský kůň a vraník speciálně, zachráněn a dostal se do Slatiňan.

Kniha líčí soukromý a pracovní život pana profesora a cituje řadu informací z jeho nejznámějších děl – Obecné zootechniky, Speciální zootechniky, z Koně starokladrubského nebo ze závěrečné zprávy, týkající se regenerace starokladrubského vraníka. Nesmírně zajímavá je právě citace z Koně starokladrubského, neboť se ani tak nejedná o popis plemene, jako o jeho zásadní obhajobu v roce 1925. Ze soukromého života bude určitě zajímavá zpráva, že druhou chotí pana profesora byla operní diva Kamila Ungrová, která je pohřbena na vyšehradském Slavíně.

Publikace je doplněna řadou fotografií praprasynovce prof. Bílka MVDr. Jaromíra Bílka, případně fotografiemi pocházejícími z jeho archivu. Na pana profesora v knize vzpomíná také řada významných osobnostní české zootechniky a hipologie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chovatelství
Vazba: brožovaná
Rozměr: 147 x 210 mm
Počet stran: 112
Jazyk: čeština
Vydavatel: Gotthardová Lenka
ISBN: 978-80-903147-9-5
Rok vydání: 2012

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.