Potřebujete poradit, jakou knihu vybrat? Nebojte se nám napsat nebo zavolat

Od trójského koně po Váňu (Lenka Gotthardová)

249 Kč
Skladem

Publikace obsahuje 36 kapitol, které kombinují vážný svět faktů s lehčím žánrem fejetonů, v tomto případě polofejetonů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svět koní je nesmírně zajímavý a bohatý. Šest tisíciletí je spojen s životem lidí. Naše společné soužití se tak odráží v bájích a v historii, v evolučních přehledech, v místopise, v chovu, ve sportu i ve vlastních zážitcích. V této knize se dozvíte „něco o koních“.

Publikace obsahuje 36 kapitol (na sto stránkách), které kombinují vážný svět faktů s lehčím žánrem fejetonů, v tomto případě polofejetonů. Předmluvu k této knize připravil osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa a jedna kapitola je věnována i tomuto fenomenálnímu jezdci. Křehké linie obrázků koní, lidí i dalších motivů úspěšně ztvárnila Jitka Bednářová Smíšková z Domašova u Brna, sama nadšená chovatelka a trenérka koní.

Namátkou si můžeme sdělit některé názvy kapitol: Trójský kůň, Nejdražší kůň na světě, Hipologie v místopise, Olympijské hry, Koně a wikipedie, Taxisové, Koně šachoví, Koně houpací, Oři oř, Šemík a Horymír nebo Váňové.

„Něco o koních, pro koně či u koní“ tvoří život mnoha lidí v naší zemi i po celém světě. Nikdy toho nebudeme o koních dost vědět, vždy nás něco překvapí a zaujme, do konce života se budeme muset učit. Ale způsob nabývání informací může mít různé formy – od nepříjemného memorování po složité praktické životní zkušenosti. Optimální variantou je kombinace teorie s praxí, historie se současností, sportu s kulturou, domácího se zahraničním, poučného čtení s odlehčeným žánrem.

Autor ilustrací: Jitka Bednářová Smíšková

Doplňkové parametry

Kategorie: Příběhy
Vazba: pevná
Rozměr: 164 x 212
Počet stran: 100
Jazyk: čeština
Vydavatel: Gotthardová Lenka
ISBN: 978-80-903147-3-3
Rok vydání: 2014
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MS Avatar autora | 14.7.2024
Zajímavá kniha nevšedním způsobem propojuje různé souvislosti s koňmi, které by člověka někdy ani nenapadly, stojí za přečtení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.