Potřebujete poradit, jakou knihu vybrat? Nebojte se nám napsat nebo zavolat

Paddock Paradise (Jaime Jackson)

450 Kč
Skladem

Cílem Paddock Paradise je stimulace koní k přirozenému chování a pohybu tak, jak jim velí jejich instinkt. Tento unikátní model je použitelný na koně všech plemen, v kterémkoliv klimatu a koňském využití.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha přirozeného ustájení založená na legendárním výzkumu divokých koní, Paddock Paradise je revolučním modelem pro bezpečné, přirozené ustájení, kopytní péči, léčbu a rehabilitaci nemocných koní. Cílem Paddock Paradise je stimulace koní k přirozenému chování a pohybu tak, jak jim velí jejich instinkt. “Toto je klíč k fyzickému a mentálnímu zdraví našich koní.” Tento unikátní model je použitelný na koně všech plemen, v kterémkoliv klimatu a koňském využití.

Výhody tohoto systému: konstantní pohyb koní, tak jak je příroda stvořila, lepší pohyb zajistí přirozenější opotřebení kopyt, minimalizuje se potřeba “zahřátí” před ježděním, pomůže odstranit neurotické chování způsobené nepřirozeným ustájením, nabízí koním lepší stravu a fyzickou kondici…

Autorem knihy je Jamie Jackson, americký podkovář, který se od 70. let věnuje především přirozené kopytní péči. Jeho vzorem jsou divocí mustangové, koně s pevným zdravím a dokonalými kopyty. Podle těchto koní Jamie Jackson vyvinul přirozené trimování (strouhání), které s úspěchem aplikuje na domácí koně. Napsal několik knih, publikuje odborné články, založil AANHCP – Asociaci pro rozvoj praxe přirozené péče o koně. 
Alena Vostatková, překladatelka díla J. Jacksona do češtiny, je sama certifikovaný praktikant (CP) přirozené kopytní péče (PKP) a plně se věnuje této problematice. Kromě překládání a psaní odborných článků pomáhá zakládat Paddocky Paradise v České republice, díky tomu je kniha bohatší o zkušenosti s PP chovatelů z českého prostředí, včetně fotografií a plánků. 
Tato kniha nabízí komplexní a reálné řešení zdravotních problémů domácích koní, které jsou bohužel čím dál častější – laminitida, letní ekzém, podlom, nekvalitní rohovina, nervové deprivace… Vychází z přírodního vzoru, kterému se snaží maximálně přiblížit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy o koních
Vazba: brožovaná
Rozměr: 177 x 230 mm
Počet stran: 124
Jazyk: čeština
Rok vydání: 2021
5
0x
4
0x
3
1x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
3
Avatar autora | 3.5.2024
Kniha je "osobitá" a zajímavá.
2
A Avatar autora | 31.7.2022
Kniha je obsahově velmi přínosná, ale po grafické stránce a stránce českého pravopisu to není žádná sláva. Nebyla to jen jedna věc, co mě přímo uhodila do očí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.