Potřebujete poradit, jakou knihu vybrat? Nebojte se nám napsat nebo zavolat

Tři bábiny kobyly (Věra Mertlíková)

319 Kč
Skladem

Konstantinopol kolem roku 930. Jediné místo na světě, kde se ještě konají závody vozatajů. Tři přátelé na nebezpečné pouti za vítězným spřežením. Legenda o paní, která žije kdesi na severu a věrnou službu odmění nejrychlejšími koňmi ze svého stáda. A dávné prokletí, které nepomine, dokud hříšník třem lidem nepomůže ke štěstí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konstantinopol kolem roku 930. Obrovské město plné protikladů - a jediné místo, kde se ještě konají závody vozatajů. Na hipodromu jde často o život. Vítěz hlavního závodu se však může stát slavným a bohatým, získat dobré postavení a vyšvihnout se ze dna společnosti k nejvyšším metám.

Když vzdělaný, zhýčkaný mladík z dobré rodiny se zajištěnou budoucností ze dne na den přijde o všechno, je to hrozná rána - anebo nejlepší služba, jakou mu osud mohl prokázat. Mladému Nikovi nezbylo nic, jen holé ruce a příslib otce krásné Heleny, s níž byl zasnouben v lepších časech. Když zvítězí na hipodromu za stáj té správné barvy, dostane dívčinu ruku a s ní zpět i život v jistotě a bohatství.

Avšak kde s prázdnou kapsou vzít vítězné spřežení? Mezi vozataji koluje příběh o statku kdesi na severu, kde žije paní s třemi dcerami. Chová nejlepší koně široko daleko a za věrnou službu se odvděčí tím nejrychlejším ze svého stáda. A jako na zavolanou se objeví někdo, kdo ví, kde tajemné místo z pověstí hledat.

Chlapce čeká nelehká pouť. Vydává se za zdánlivě nesplnitelným snem až na dalekou Moravu. A jako každý mladý hrdina dostane na cestu společníky. Zchudlý kupec, který jako správný Polan dokáže prodat komukoliv cokoliv, a stárnoucí válečník, jenž dobré postavení v císařově gardě dávno vyměnil za džbán s vínem, rozhodně nejsou hrdinové v zářivé zbroji. Přesto se nesourodé trojici daří v nejistých časech přežít a postupem času uzavřít pevné přátelství. A kudy projedou, tam se osudy lidí najednou pohnou správným směrem. Je to náhoda? Anebo jim bohové rovnají cestu, protože mají mezi sebou hříšníka, který musí třem lidem pomoci ke štěstí, aby nalezl klid?

Tři bábiny kobyly jsou historickou fantasy plnou motivů z pohádek našich východních sousedů. Fantastika však nebrání věrnému vylíčení dobového způsobu života v časech míru i války. Milovník koní pak ocení i mnoho cenných informací o chovatelství, jezdectví a vozatajství raného středověku.

Kniha je příběhem o cestě. Nejen o nelehkém putování dalekými kraji, ale hlavně o trnité cestě k dospělosti a převzetí odpovědnosti za vlastní osud. Mladý Nik možná nedostane všechno přesně tak, jak si vysnil - ale vrátí se domů moudřejší.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příběhy
Vazba: brožovaná
Rozměr: 107 x 165 mm
Počet stran: 528
Jazyk: čeština
Vydavatel: Straky na vrbě
Rok vydání: 2018
ISBN: 978-80-87364-78-9

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.