Příběhy, Strana 2
Nejprodávanější
Značky

Seznamte se s příběhem Velké pardubické, od prvních ročníků do současnosti.

Originální publikace odborníka na jezdectví představuje nejtěžší a nejprestižnější dostihový závod na kontinentální části Evropy. Ve výpravné knize Pavla Kováře s bohatým obrazovým doprovodem se milovníci dostihů dozvědí vše o jejím založení, o překážkách, které musejí koně překonávat, o nejznámějších vítězích i o těch, jejichž jména upadla v zapomnění, a nechybí ani část o žokejovi, jehož kariéra je s Velkou pardubickou spjata - Josefu Váňovi.

Životní příběh jednoho z nejznámějších amerických horsemanů. Kniha vychází ve druhém doplněném vydání.

Jedno z knižních dvojčat, jejichž hlavní hrdinové jsou jezdci Samšiňák, Liebich, Vozáb a Štencl. Obě knihy svým hravým názvem a designem připomínají černobílý vzhled dresů dostihové stáje kladrubského plemenářského podniku, tehdejšího fenoménu československého turfu. Druhý díl se věnuje Pavlu Liebichovi se Sagarem a Miroslavu Šamšiňákovi, který byl i startérem VP.

Jedno z knižních dvojčat, jejichž hlavní hrdinové jsou jezdci Samšiňák, Liebich, Vozáb a Štencl. Obě knihy svým hravým názvem a designem připomínají černobílý vzhled dresů dostihové stáje kladrubského plemenářského podniku, tehdejšího fenoménu československého turfu. První díl je věnovaný Liboru Štenclovi a Petrovi Vozábovi.

„Byl na něm pocit pro vraha, když se jako vichřice přihnal k překážce a nějak byl na druhé straně. Byla to akrobacie a ne reálné skákání,“ popisoval František Ventura začátky s Eliotem. Nakonec s ním v roce 1928 v Amsterodamu získal zatím jako jediný Čech zlatou olympijskou medaili. Svou cestu na vrchol zaznamenal Ventura v ručně psaných poznámkách, které objevila a přepsala jeho vnučka. Více o knize si můžete přečíst ZDE

V roce 2018 jsme si připomněli 160. výročí narození Karla VIII. knížete Kinského, kterému se jako jedinému zástupci naší země podařilo v roce 1883 zvítězit ve Velké národní v Liverpoolu, a to s klisnou Zoedone. Tento triumfální úspěch již nebyl nikdy nikým zopakován. Jedinečné vítězství před 135 lety už u nás téměř upadlo v zapomnění.

Autorizovaný životní příběh legendární žokejky Miloslavy Hermansdorferové Schulzové plný rovin, oblouků, mnoha překážek, plnokrevných hřebců a dobrých lidí. Fenomenální jezdkyně, která podobně jako Věra Čáslavská proslavila československý sport ve světě, se vždy odmítala sklonit před vrchností. Ať už vítězila v těch nejtěžších závodech či čelila zákazům a kydala hnůj, nepřestala se kamarádit, s kým chtěla, třeba s chartisty, a byla vždy tvrdošíjná a prostořeká.

Konstantinopol kolem roku 930. Jediné místo na světě, kde se ještě konají závody vozatajů. Tři přátelé na nebezpečné pouti za vítězným spřežením. Legenda o paní, která žije kdesi na severu a věrnou službu odmění nejrychlejšími koňmi ze svého stáda. A dávné prokletí, které nepomine, dokud hříšník třem lidem nepomůže ke štěstí.

Malý, nevzhledný a líný kůň Seabiscuit (Suchar) měl to štěstí, že na něj vsadili tři zcela odlišní muži: majitel Howard, podivínský trenér Smith a žokej Pollard, a udělali z něj jednoho z největších šampiónů, jakého jezdecký sport kdy poznal. Příběh o koni, o kterém se ve 30. letech v USA psalo víc než o Hitlerovi, Stalinovi a Mussolinim, je napínavou pohádkou o uskutečněném americkém snu a přitom pravdivě líčí klopotnou cestu k ošemetné slávě.