Potřebujete poradit, jakou knihu vybrat? Nebojte se nám napsat nebo zavolat

Chci vydat knihu

Máte sen o vlastní "koňské" knize? Pošlete nám svůj rukopis na rukopisy@arcaro.cz a třeba Vás vezmeme pod svá křídla! Podpora českých autorů je pro nás důležitá a takovým knihám věnujeme zvláštní péči. 

Jaké knihy vydáváme?
Hlavně o koních a o všem kolem nich. Vydali jsme světové bestsellery (např. Snowman a Dokonalá rasa nebo Koňský mozek – lidský mozek), stejně jako jsme našli nové a zajímavé autory, včetně těch českých. Naše nakladatelství Arcaro je díky tomu úspěšné také za hranicemi – práva na překlad knihy Venkovní ustájení koní jsme prodali do USA. O koních jsme vydali už více než 45 titulů.

S jakými českými autory spolupracujeme?
Třeba s nestorkou venkovního ustájení koní Ivetou Jebáčkovou-Lažanskou, známým popularizátorem rekreačního ježdění Karolem Hollým, úspěšným vozatajcem Vladimírem Štursou, parkurovou jezdkyní, sloupkařkou a ilustrátorkou Lídou Slavíkovou nebo s mladou talentovanou autorkou Lucií Cabálkovou, která napsala knihu Životní změna už ve svých patnácti letech! Podívejte se na stránku Naši autoři, kde se dozvíte víc. 

Proč do toho jít s námi?
Knihy vydáváme, tiskneme i prodáváme. Celý proces tak máme pod kontrolou od myšlenky až po předání koncovému zákazníkovi. Máme silné zázemí fanoušků na sociálních sítích, tisíce spokojených zákazníků e-shopu a vydáváme časopis Koně&Lidé (vydavatelství Etira), kde o knižních projektech dáváme vědět. V neposlední řadě jsme rodinný podnik s více než dvacetiletým nakladatelským know-how a lidmi, kteří jsou koňáci tělem i duší. 

Kdo jsou naši autoři? Kreativní duše a zkušení koňáci!

Je pro nás důležité, že spolupracujeme s českými autory.

Lída Slavíková

Lida_Slavikova

Její kniha Po hlavě do oxeru byla absolutní bestseller našeho nakladatelství z přelomu roku 2022 a 2023, a to navzdory své velikosti. Zatímco např. Venkovní ustájení koní má přes 300 stran a váží 1,3 kg, tahle knížečka něco přes 100 gramů a vejde se do kapsy. Na velikosti zkrátka nezáleží. Rozhovor o knize si můžete přečíst zde: www.konealide.cz/2023/06/05/rozhovor-lida-slavikova/

Lucie Cabálková
Lucie_Cabalkova

Když Lucie ještě neuměla psát, dělala v deníčku "vlnky" a přečítala ostatním své smyšlené romány. První knihu napsala ve dvanácti letech a šířila ji v ručně psané podobě mezi kamarádkami. Když jsme dostali její rukopis její třetí knihy Životní změna do ruky, bylo těžko uvěřitelné, že text napsala v patnácti letech. Vydání knihy je první vlaštovkou naší snahy o podporu mladých autorů. 

Iveta Jebáčková-Lažanská

Iveta_Jebackova_1

Kniha Venkovní ustájení koní je dlouhodobě jedna z našich nejprodávanějších knih. První náklad jsme vyprodali během čtyř měsíců a nyní je v přípravě už 2. dotisk. V USA vyjde kniha v roce 2024 nebo 2025 u předního nakladatelství knih o koních Trafalgar Square Books.

Karol Hollý

Jeho Učebnici ježdění pro instruktory jsme pro vás připravovali více než rok, ale Karol Hollý na ní pracoval mnohem déle. Prvního jezdce učil v 25 letech a pokračuje i na prahu osmdesátky. Sám říká: „V jezdectví a u koní už všechno bylo a nikdo na nic nového nepřijde“. V knize se tak snažil spojit poznatky klasického ježdění, metody maďarského jezdce Dénesa Széchényiho a vlastní praxe.

Vladimír „Mikeš“ Štursa

Vladimir_Stursa

Mikeš je úspěšným reprezentantem v závodech spřežení a věnuje se intenzivně výcviku mladých koní. Příručkou Průvodce spřežením, kterou jsme s ním vydali, si splnil sen a vzdal i hold svému tatínkovi, neméně úspěšnému vozatajci.

František Ventura, Josef Dobeš a Antonín Lechner
Tito autoři už nejsou mezi námi, ale jejich díla (v případě Františka Ventury šlo o ručně psané poznámky, které přepsala jeho vnučka!) jsme vzkřísili a znovu s nimi prorazili u českých zákazníků.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.