Potřebujete poradit, jakou knihu vybrat? Nebojte se nám napsat nebo zavolat

Kdo jsou naši autoři? Kreativní duše a zkušení koňáci!

Je pro nás důležité, že spolupracujeme s českými autory.

Lída Slavíková

Lida_Slavikova

Její kniha Po hlavě do oxeru byla absolutní bestseller našeho nakladatelství z přelomu roku 2022 a 2023, a to navzdory své velikosti. Zatímco např. Venkovní ustájení koní má přes 300 stran a váží 1,3 kg, tahle knížečka něco přes 100 gramů a vejde se do kapsy. Na velikosti zkrátka nezáleží. Rozhovor o knize si můžete přečíst zde: www.konealide.cz/2023/06/05/rozhovor-lida-slavikova/

Lucie Cabálková
Lucie_Cabalkova

Když Lucie ještě neuměla psát, dělala v deníčku "vlnky" a přečítala ostatním své smyšlené romány. První knihu napsala ve dvanácti letech a šířila ji v ručně psané podobě mezi kamarádkami. Když jsme dostali její rukopis její třetí knihy Životní změna do ruky, bylo těžko uvěřitelné, že text napsala v patnácti letech. Vydání knihy je první vlaštovkou naší snahy o podporu mladých autorů. 

Iveta Jebáčková-Lažanská

Iveta_Jebackova_1

Kniha Venkovní ustájení koní je dlouhodobě jedna z našich nejprodávanějších knih. První náklad jsme vyprodali během čtyř měsíců a nyní je v přípravě už 2. dotisk. V USA vyjde kniha v roce 2024 nebo 2025 u předního nakladatelství knih o koních Trafalgar Square Books.

Karol Hollý

Jeho Učebnici ježdění pro instruktory jsme pro vás připravovali více než rok, ale Karol Hollý na ní pracoval mnohem déle. Prvního jezdce učil v 25 letech a pokračuje i na prahu osmdesátky. Sám říká: „V jezdectví a u koní už všechno bylo a nikdo na nic nového nepřijde“. V knize se tak snažil spojit poznatky klasického ježdění, metody maďarského jezdce Dénesa Széchényiho a vlastní praxe.

Vladimír „Mikeš“ Štursa

Vladimir_Stursa

Mikeš je úspěšným reprezentantem v závodech spřežení a věnuje se intenzivně výcviku mladých koní. Příručkou Průvodce spřežením, kterou jsme s ním vydali, si splnil sen a vzdal i hold svému tatínkovi, neméně úspěšnému vozatajci.

František Ventura, Josef Dobeš a Antonín Lechner
Tito autoři už nejsou mezi námi, ale jejich díla (v případě Františka Ventury šlo o ručně psané poznámky, které přepsala jeho vnučka!) jsme vzkřísili a znovu s nimi prorazili u českých zákazníků.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.