Potřebujete poradit, jakou knihu vybrat? Nebojte se nám napsat nebo zavolat

Kompletní dílo A. Lechnera znovuzrozeno!

lechner2Před několika lety se na starém statku kdesi v Čechách našla truhla plná historických knih. Prakticky od prvního do posledního kusu byly o koních. Měli jsme to štěstí, že jsme mohli místo navštívit, knihy si zapůjčit a jako nakladatelství Arcaro zahájit rozsáhlou digitalizaci. Abychom knihy nepoškodili, vše se uskutečnilo pod „věžovým“ scannerem, stránku po stránce, s následnou nutností vše vyčistit a připravit co nejlépe k opětovnému tisku.

Ne všechny knihy jsme mohli publikovat kvůli autorskému zákonu, ale kompletní díla Josefa Dobeše a Antonína Lechnera se nám podařilo licencovat prostřednictvím agentury Dilia. Po úspěšném revydání Dobešova díla jsme vdechli život také čtyřem Lechnerovým knihám. Ve skutečnosti jich je vlastně pět. Díla Zdravé kopyto základ koně a Ošetřování kopyt a paznehtů jsme sloučili z ryze praktických důvodů – bez toho by obě knihy neměly nadepsaný hřbet.

Dílo je unikátní především v tom, že dává ucelený pohled na péči o koňská kopyta na počátku minulého století. Nauka o koni je pak natolik širokou a detailní publikací, že byste jen těžko hledali něco takového mezi moderními tisky. 

Objednat ho můžete zde: www.konskeknihy.cz/antonin-lechner-kompletni-dilo/

(db)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.