Příběhy, Strana 2
Nejprodávanější
Značky

podtitul: Historie jednoho odloučení
Kůň kráčí po boku člověka už od nepaměti. Neobešlo se bez něj zemědělství, propojoval města i země, rozhodoval války. Pak se však kentaurský pakt rozpadl a za pouhé století kůň vymizel z historie, jejíž byl po celá tisíciletí neodmyslitelnou součástí.
Ulrich Raulff strhujícím způsobem vypráví příběh loučení, příběh rozchodu člověka a koně.

Seznamte se s příběhem Velké pardubické, od prvních ročníků do současnosti.

Originální publikace odborníka na jezdectví představuje nejtěžší a nejprestižnější dostihový závod na kontinentální části Evropy. Ve výpravné knize Pavla Kováře s bohatým obrazovým doprovodem se milovníci dostihů dozvědí vše o jejím založení, o překážkách, které musejí koně překonávat, o nejznámějších vítězích i o těch, jejichž jména upadla v zapomnění, a nechybí ani část o žokejovi, jehož kariéra je s Velkou pardubickou spjata - Josefu Váňovi.

Příběhy ze života stájníka Pepy, který humorně s ostravským dialektem podává své příhody s koňmi. Nesmí chybět nesmrtelný poník Boris, jenž dává jednotlivým kapitolám to správné tempo a šmrnc... Aneb máš-li poníka, modli se!

Jedno z knižních dvojčat, jejichž hlavní hrdinové jsou jezdci Samšiňák, Liebich, Vozáb a Štencl. Obě knihy svým hravým názvem a designem připomínají černobílý vzhled dresů dostihové stáje kladrubského plemenářského podniku, tehdejšího fenoménu československého turfu. Druhý díl se věnuje Pavlu Liebichovi se Sagarem a Miroslavu Šamšiňákovi, který byl i startérem VP.

Jedno z knižních dvojčat, jejichž hlavní hrdinové jsou jezdci Samšiňák, Liebich, Vozáb a Štencl. Obě knihy svým hravým názvem a designem připomínají černobílý vzhled dresů dostihové stáje kladrubského plemenářského podniku, tehdejšího fenoménu československého turfu. První díl je věnovaný Liboru Štenclovi a Petrovi Vozábovi.

„Byl na něm pocit pro vraha, když se jako vichřice přihnal k překážce a nějak byl na druhé straně. Byla to akrobacie a ne reálné skákání,“ popisoval František Ventura začátky s Eliotem. Nakonec s ním v roce 1928 v Amsterodamu získal zatím jako jediný Čech zlatou olympijskou medaili. Svou cestu na vrchol zaznamenal Ventura v ručně psaných poznámkách, které objevila a přepsala jeho vnučka. Více o knize si můžete přečíst ZDE

Malý, nevzhledný a líný kůň Seabiscuit (Suchar) měl to štěstí, že na něj vsadili tři zcela odlišní muži: majitel Howard, podivínský trenér Smith a žokej Pollard, a udělali z něj jednoho z největších šampiónů, jakého jezdecký sport kdy poznal. Příběh o koni, o kterém se ve 30. letech v USA psalo víc než o Hitlerovi, Stalinovi a Mussolinim, je napínavou pohádkou o uskutečněném americkém snu a přitom pravdivě líčí klopotnou cestu k ošemetné slávě.