Potřebujete poradit, jakou knihu vybrat? Nebojte se nám napsat nebo zavolat

Terapie koní podle Mastersona (Jim Masterson)

Bestseller č. 3 (2023)
459 Kč
Skladem

Průlomová terapeutická metoda, která mírní bolest, napětí a zlepšuje komunikaci s vaším koněm. Na rozdíl od jiných terapií je Masterson Method založena na aktivní účasti koně. 

Součástí knihy jsou QR kódy s odkazy na 40 minut instruktážních videí s českými titulky. 

R ČLÁNEK O KNIZE
R VIDEO

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Průlomová terapeutická metoda, která mírní bolest, napětí a zlepšuje komunikaci s vaším koněm. Na rozdíl od jiných terapií je Masterson Method založena na aktivní účasti koně. Jde o sjednocený koncept postupů z fyzioterapie a neurologie, který využívá neurologické body na těle, stimuluje je, a tím dochází k hloubkovému uvolnění bolestivých a namáhaných partií jak svalového, tak kloubního aparátu.

Součástí knihy jsou QR kódy s odkazy na 40 minut instruktážních videí s českými titulky. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Péče o koně, zdraví
Vazba: brožovaná
Rozměr: 156 x 217 mm
Počet stran: 220
Jazyk: čeština
ISBN: 978-80-88452-06-5
Vydavatel: Arcaro
Rok vydání: 2022

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
M Avatar autora | 21.5.2022
Kniha a hlavně v ní popsaná metoda je skvělá. Kniha je velice přehledně rozdělená na jednotlivé techniky. U každé techniky se dozvíte její cíl, očekávaný výsledek, anatomicky se kterou částí koně se pracuje, následuje krátký přehled techniky po krocích s obrázky (velice vhodné na rychlé připomenutí jak to provést na koni), je přiložený QR kód s odkazem na video, pak jsou uvedeny velice podrobné detaily k jednotlivým krokům techniky a nakonec je přidán popis nejčastějších dotazů a problémů k dané technice i s jasným vysvětlením jak nastalou situaci řešit. Kniha je tedy koncipována jako velice praktický návod jak se tuto metodu může kdokoliv svépomocí naučit a začít praktikovat na svém koni. Já jsem tedy začal s knihou "The dressage horse optimized", kde je Masterson metoda také popsána, ale techniky nejsou tak důkladně popsány a do takových podrobností (na druhou stranu jsou tam ale zase uvedeny nějaké další techniky specifické pro drezurní koně). Pak jsem si metodou nechal ošetřit svého koně od Horsetherapy a začal s koněm cvičit. Během tří měsíců je na koni znát velký posun, takže metoda skutečně funguje i když ji provozuje majitel koně - laik a dělá jen základní techniky. Nyní po vydání a přečtení knihy "Terapie koní podle Mastersona", začínáme přidávat další techniky obsažené v této knize. S touto novou knihou je to snadné, protože je v ní opravdu uveden velice názorný popis jak to provést. Za mě jsou tedy obě knihy přínosné a jsem moc rád že je vlastním. Ještě bych dodal, že na Masterson metodě nejvíc oceňuji to, že ji může praktikovat každý majitel. Není to nic náročného. Není potřeba se bát, že by člověk mohl jakkoliv koni ublížit, protože metoda je založena na tom, že koni pouze umožníte aby se uvolnil, ale je na něm aby to skutečně udělal. Z mé zkušenosti funguje i to, když techniku neděláte úplně přesně, prostě jen dojde k menšímu uvolnění, ale jelikož s koněm cvičí přímo majitel a pravidelně, tak se i přes ty nepřesnosti v provedení kůň postupně uvolňuje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.