Knihy o koních, Strana 11
- Novinky a dotisky
- Výcvik koně a jezdce
- Péče o koně, zdraví
- Horsemanship a vztah s koněm
- Historické knihy
- Chovatelství
- O koních pro děti
- Encyklopedie, fotoknihy
- Příběhy
- SLEVA (vadné a poškozené)
Nejprodávanější
Značky

„Byl na něm pocit pro vraha, když se jako vichřice přihnal k překážce a nějak byl na druhé straně. Byla to akrobacie a ne reálné skákání,“ popisoval František Ventura začátky s Eliotem. Nakonec s ním v roce 1928 v Amsterodamu získal zatím jako jediný Čech zlatou olympijskou medaili. Svou cestu na vrchol zaznamenal Ventura v ručně psaných poznámkách, které objevila a přepsala jeho vnučka. Více o knize si můžete přečíst ZDE

Kolektiv předních odborníků zpracoval všechna důležitá témata týkající se chovu koní, jako jsou fyziologické a morfologické vlastnosti, plemena, organizace chovu, plemenitba a reprodukce, odchov hříbat, etologie a psychologie koní, výživa a technologie chovu, výcvik a výkonnost koní, podkovářství, základy jezdeckého sportu a dostihy.

Koně jsou mlčenliví tvorové, svým hlasem toho moc nenamluví. Co však mají na srdci, to mají v obličeji, pohybech a chování. Zkušená trenérka psů a koní Rachaël Draaisma se rozhodla provést rozsáhlý výzkum tělesných signálů koní. Shromáždila mnoho různých videozáznamů, které dlouhé hodiny analyzovala, až sestavila „slovníček koňské znakové řeči“.

Tato knížka by měla být pomocnou rukou všem, kteří se zajímají o vytrvalostní ježdění a hledají základní informace, jak začít nebo jak se posunout blíž profesionální úrovni. Uvnitř najdete vše důležité, co potřebujete vědět pro výběr vhodného koně, trénink, závody ale také portréty nejslavnější jezdců a koní této disciplíny. Nováčci v závěru najdou i kompletní vypracované otázky pro složení vytrvalostní licence České jezdecké federace.

Uvnitř 16 stran ukázek!
Existuje mnoho publikací a filmů, které pojednávají o technickém tréninku koně a jezdce. Kniha Správný režim je jiná: zaměřuje se na to, co může udělat jezdec a trenér, aby jejich kůň snáze podával optimální výkony. Píše o tom, jak je důležité mít smysluplná očekávání od konkrétního koně na konkrétním výcvikovém stupni, jak zlepšit jeho fyzickou kondici (včetně síly a vytrvalosti), popisuje principy vzniku zranění jako výsledku interakce mezi vnitřními a vnějšími faktory - například genetiky, stavby těla, managementu a tréninku.

Malý, nevzhledný a líný kůň Seabiscuit (Suchar) měl to štěstí, že na něj vsadili tři zcela odlišní muži: majitel Howard, podivínský trenér Smith a žokej Pollard, a udělali z něj jednoho z největších šampiónů, jakého jezdecký sport kdy poznal. Příběh o koni, o kterém se ve 30. letech v USA psalo víc než o Hitlerovi, Stalinovi a Mussolinim, je napínavou pohádkou o uskutečněném americkém snu a přitom pravdivě líčí klopotnou cestu k ošemetné slávě.

Koně trpí mlčky; a počáteční, bohužel někdy i pokročilá stádia mnohých nemocí se neprojevují ničím jiným, než změnou chování koně, zhoršenou trénovatelností, či neposlušností. Je na nás, abychom měli otevřenou mysl, snažili se najít příčinu a koně netrestali. Kdo může profitovat z konceptu somatopsychologie? Každý.